Mohl to být pěkný vánoční dárek Andreji Babišovi a jeho koaličním partnerům, kteří potřebují najít zásadní úspory ve státním rozpočtu. Jenže ministerstvu vnitra tento týden nevyšel další pokus o revoluci v nákupech státu - elektronické aukce na pořízení telekomunikačních služeb, které mají srazit roční účty státních, krajských a obecních úřadů za telefony a datové služby.

Státní úřady totiž platí za telekomunikační služby až o 80 procent víc, než by mohly, a každý rok tak přicházejí o desítky až stovky milionů korun.

Jejich stávající dodavatelé, velké firmy Telefónica a GTS Czech patřící pod Deutsche Telekom, však nemusí rapidně zlevňovat - nemají s kým soupeřit. Změnit tuto praxi zavedením soutěže na internetovém tržišti, jak je to obvyklé u aukcí třeba na energie, se však už třetím rokem nedaří.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.