Ředitel České televize Petr Dvořák vydal minulý rok Pravidla pro komunikaci s médii. V nich se mimo jiné píše, že bez omezení může s médii komunikovat jen on sám nebo tiskové oddělení. Ostatním to musí vždy povolit mluvčí.

Dvořák zatím porušování předpisu trestal výjimečně, nyní ale už dodržování požaduje.

Podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové ale nikdo nemůže lidem z ČT zakazovat s novináři mluvit. "To je podle mého názoru samozřejmě nepřiměřené omezení svobody projevu těch zaměstnanců," řekla Wagnerová serveru IHNED.cz.

ČT ale namítá, že jde o vnitřní opatření, které je běžnou praxí v mnoha institucích. "Směřuje k tomu, aby byla komunikace koordinovaná a existovalo jedno systémové místo, odkud je vykonávána," vysvětlila mluvčí televize Alžběta Plívová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.