Jedním ze slibů, které dal prezident Miloš Zeman občanům, bylo založení fondu na splácení státního dluhu. A zatímco dluh v současnosti činí 1,75 bilionu korun, do fondu zatím přiteklo 716 tisíc.

Zeman je i tak se sbírkou spokojený. "Jsem velmi rád, že se v posledních týdnech k tomuto fondu připojují nejenom občané, ale i podniky," řekl prezident při čtvrtečním vánočním poselství.

Jak ale vyplývá z výpisu dárců na stránkách www.prezidentskyfond.cz, z podniků zatím přispěla jen developerská firma Tekoo reality a PPI HAN družstvo. Prvně jmenovaná společnost poslala 100 tisíc korun, druhá 300 korun.

"Myslíme si, že to je smysluplná věc. Třeba to pomůže přesvědčit ostatní firmy. Lidé, kteří nemají Miloše Zemana rádi, si třeba řeknou, že to není až tak spojené s prezidentem, ale že to je smysluplná věc a pomůže všem obyvatelům," řekl serveru IHNED.cz jednatel Tekoo reality Miroslav Borák.

Zdali ale bude firma posílat peníze na moření státního dluhu i nadále, zatím nedokáže říct.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.