Musím poblahopřát americké firmě, která dělá kampaň panu Babišovi, prohlásil po říjnových parlamentních volbách Karel Schwarzenberg. Větu předsedy TOP 09 si vypůjčila i zmíněná firma - Penn Schoen Berland, u nás známější pod zkratkou PSB.

Tím, jak v krátkém čase udělala z Andreje Babiše faktického vítěze voleb, se dnes firma chlubí na svých webových stránkách. Vévodí jim červený titulek: „Z prakticky neznámého ke ’kingmakerovi’ české politiky během pěti měsíců.“

V článku agentura popisuje, jak v květnu, kdy s ANO začala spolupracovat, bylo hnutí neznámé a mělo mizivou podporu. „V den voleb o pět měsíců později strana získala čtvrtinu křesel v roztříštěném českém parlamentu a nechala daleko za sebou zavedené strany,“ zdůrazňuje PSB a cituje i Babišova slova, že „jsme si neuměli představit dosažení takového výsledku“.

Kontrakt s firmou, která pomáhala Billu Clintonovi, Tonymu Blairovi, ale v nedávné minulosti také českým sociálním demokratům, dojednal přímo předseda hnutí ANO.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.