Počátkem roku 2013 platilo: bylo by to opravdu velké překvapení, kdyby se v roce 2014 nestal premiérem předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Takže bychom dnes, v předvečer roku, kdy se Sobotka snad už s velkou pravděpodobností premiérem opravdu stane, mohli jen pokývat hlavou a utrousit: Vždyť jsme to říkali.

Při troše upřímnosti bychom ale měli dodat: Nástup do Strakovy akademie se dvaačtyřicetiletému kariérnímu politikovi, který celý svůj dospělý život strávil v epicentru české moci na pražské Malé Straně, v odcházejícím roce zkomplikoval natolik, že je vlastně sám o sobě velkým překvapením.

Jedenáctým českým premiérem od roku 1993 zřejmě bude muž, jenž se do své pozice dostal dosud nepoznanou taktikou větších či menších porážek a ústupků, které ho provázely celým letošním rokem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.