K první cestě lidí na Mars bez návratu na Zemi se přihlásilo 202 000 zájemců z celého světa. Do užšího výběru se však dostalo jen 1058 uchazečů. Sdělila to podle webu deníku Le Figaro nizozemská společnost Mars One, která unikátní výpravu slibuje. "Přestěhovat" na rudou planetu se podle ní nakonec bude moci jen 24 osob.

Dosud vybraní lidé pocházejí ze 107 zemí, především ze Spojených států (297 osob), Kanady (75 osob), Indie (62 osob) a Ruska (52 osob). Většina z nich je ve věku od 25 do 35 let. Je mezi nimi 586 mužů a 472 žen.

Přihlášku k osídlení Marsu si podalo také devět Čechů. Nejmladšímu z nich je 23 let, nejstaršímu 48 let. Jedna z přihlášených Češek pod jménem Lucy sdělila, že do užšího výběru postoupila.

"Pro spoustu z vás to bude šílenství, pro spoustu podvod, ale pravdou je, že jsem jednou z těch 1058 lidí, co vybrali do druhého kola (z asi 200 tisíc lidí, kteří se přihlásili) pro první lidskou cestu na Mars. Budu tu odteď informovat, jak to probíhá, co se děje atd. Za případnou podporu moc děkuju!" napsala na svém facebookovém profilu také další česká účastnice projektu Veronika.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?