Přihlášku k jednosměrnému letu na Mars a následnému kolonizování rudé planety si podalo více než 200 tisíc lidí. Mezi nimi i studentka aplikované informatiky na jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě ČVUT Lucie Ferstová.

Ta se spolu s Veronikou Paláčkovou, další Češkou přihlášenou do unikátního programu nizozemské společnosti MarsOne, dostala dokonce i do užšího výběru. Nyní ji čekají zdravotní prohlídky a soupeření s tisícovkou dalších dosud vybraných zájemců.

"Přestěhovat" na Mars se totiž nakonec bude moci jen 24 z nich.

Kolonizaci Marsu zatím bere Ferstová jako každou jinou pracovní pozici. "Tahle je ovšem netradiční a jedinečná, a to mi dodává motivaci," řekla v rozhovoru pro IHNED.cz. Těší se na ometání prachu ze solárních panelů nebo výpravy po povrchu planety, chybět jí ale bude vítr, déšť, moře nebo steaky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.