Představitelé ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL se v pondělí odpoledne sešli ve sněmovně, aby podepsali čtyři vyhotovení koaliční smlouvy.

"Dnešním dnem končí naše práce, kterou jsme mohli odvést jako politické strany zastoupené v Poslanecké sněmovně. Připravili jsme podklad pro další postup prezidenta republiky. Očekáváme, že nyní by měl jednat na základě ústavy," řekl ještě před podpisem dokumentů budoucí premiér Bohuslav Sobotka.

Poté začali smlouvu podepisovat předsedové koaličních stran i šéfové poslaneckých klubů daných partají. Když předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vzal do ruky pero, zeptal se: "Můžeme si je nechat?" Na několik vteřin všechny rozesmál.

Narážel tak na Václava Klause, kterému se při návštěvě Chile protokolární pero zalíbilo natolik, že si ho nepozorovaně strčil do kapsy a odvezl domů. "Pero je, předpokládám, majetkem Poslanecké sněmovny," reagoval na Bělobrádkův žert Bohuslav Sobotka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.