Exekutoři začínají dražit majetek zakladatelů harvardských investičních fondů, první bude v únoru dům bývalého manažera Borise Vostrého, píše týdeník Euro v pondělním vydání.

Exekuce začala po vynesení pravomocného rozsudku nad Vostrým a zakladatelem harvardských fondů Viktorem Koženým z října 2012.

Dražbu vyhlásil na 25. února kladenský soudní exekutor Petr Kučera, jenž řídí exekuci na Vostrého majetky v ČR.

"Odhadovaná cena bytu je 1, 3 milionu korun, zájemce musí nabídnout aspoň 897 000. Aukce bude probíhat pouze elektronicky na portálu www.okdrazby.cz. V dalších měsících by měly následovat prodeje druhé části domu a dalších nemovitostí," píše týdeník s tím, že peníze by měla získat nástupnická společnost – Harvardský průmyslový holding, a.s., v likvidaci, respektive jeho akcionáři.

Vostrý v reakci na nařízenou dražbu uvedl, že se stále považuje za nevinně odsouzeného v politické kauze a plánuje se obrátit na Evropský soud pro lidská práva.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Vilu nechal postavit můj dědeček, za Masaryka byl radním ve Znojmě. Až budu v důchodu, budu v ní bydlet. Rozhodně se nevzdávám," vzkázal týdeníku Vostrý.

Vrchní soud v Praze odsoudil Koženého a Vostrého za tunelování fondů k letitému vězení a miliardovým náhradám.

Kožený dostal deset let a náhradu škody více než osm miliard korun bez započítání úroků, Vostrý devět let a povinnost zaplatit přes dvě miliardy korun. Oba odsouzení se před rozsudkem dlouhodobě skrývají. Kožený bydlí na Bahamách, Vostrý v Belize, kde získal občanství. Snahy českých úřadů o jejich vydání zatím končily bezvýsledně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru