Zkrachovalá největší česká kampelička, Metropolitní spořitelní družstvo (MSD), rozdávala začátkem loňského roku desítky podezřelých úvěrů v řádu stovek milionů korun. A velké peníze neváhala půjčit ani nepříliš důvěryhodným lidem, kteří se bez jakéhokoliv zázemí snažili působit jako jednatelé nově založených společností žádajících o vysoké úvěry. 

Vše nasvědčuje tomu, že ve skutečnosti šlo o nastrčené loutky  takzvané bílé koně. Jejich roli a také roli opravdových šéfů se nyní snaží rozplétat státní zástupci pod přímým dohledem pražské vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové. Prošetřují vážné podezření, že největší česká kampelička byla vytunelována.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.