Internetový fenomén Opráski sčeskí historje zamíří 30. ledna do nové budovy Národního muzea. Na žádném z třiceti děl, která s nadsázkou a zkomolenou češtinou zesměšňují určité okamžiky naší historie, se ale neobjeví Zmikund (Zikmund Lucemburský) ani Huz (Jan Hus).

Přitom právě tato dvojice patří k nejčastějším aktérům komiksových stripů. "Museli jsme provést nějaký výběr. A jelikož ta výstava bude v patře, kde už je instalovaná výstava o aférách 20. století, tak jsme dali přednost výběru na základě času. Budou tam Opráski vyobrazující jen 20. století," řekl serveru IHNED.cz ředitel Knihovny Národního muzea a zároveň pořadatel výstavy Martin Sekera.

Ten prý musel dlouho přemýšlet, jak celou výstavu uchopit. Měl na výběr dvě možnosti - buď nechat díla bez jakéhokoliv komentáře, anebo ke každému přiložit vysvětlující komentář, který by danou událost popsal tak, jak se opravdu stala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.