Ministerstvo financí dokázalo stlačit v soutěži ceny volání z pevných linek a připojení k internetu na čtvrtinu. Namísto dosavadních 54 milionů korun ročně měly napříště stejné služby stát jen 13 milionů. Úředníci tak ukázali, že celá státní správa by mohla operátorům platit každý rok až o stovky milionů korun méně.

Tendr ale nakonec na podnět dceřiné společnosti Telefóniky zrušil antimonopolní úřad. Nikoliv však kvůli cenám, ale proto, že nebyla prodloužena lhůta pro podání nabídek.

Podobně zastavilo výběrové řízení ministerstvo životního prostředí kvůli námitkám GTS Czech. Jak Telefónica, tak GTS jsou dnes hlavními dodavateli telekomunikačních služeb veřejné správě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.