Bohuslav Sobotka pojal sestavování své vlády jako klání o podobu české demokracie. A soupeřem mu je prezident Miloš Zeman. Ten sice šéfa ČSSD jmenuje tento pátek premiérem, zároveň však hodlá mluvit do toho, kdo se stane ministrem.

"Nevidím důvod k personálním změnám. Nejde jen o otázku personálního složení, ale také o to, abychom neposouvali charakter parlamentní demokracie k poloprezidentskému nebo prezidentskému systému. To, jakým způsobem nyní koalice postupuje, není jen otázka dneška, ale je to otázka vytváření určitých precedentů do budoucnosti," prohlásil předseda sociální demokracie v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.