Ministr vnitra v demisi Martin Pecina dnes odvolal z funkce ředitele Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Romana Fidlera.

Důvodem jeho konce v čele úřadu je podle informací deníku Aktuálně.cz, který informaci přinesl, skutečnost, že před několika dny za zády ministra Peciny zrušil smlouvu na pronájem čtyř lázeňských komplexů.

Podle mluvčího ministerstva Pavla Nováka se jedná o "závažné pochybnosti o rozhodnutí Romana Fidlera ve věci jednostranného odstoupení od smlouvy na pronájem lázeňských domů se společností Temprano". "Vzhledem k podezření, že tímto krokem byla státu způsobena značná finanční škoda, bylo v této věci podáno rovněž trestní oznámení," dodal Novák.

Působení Fidlera je podle médií spojené s obdobím exministra Ivana Langera. Server Lidovky.cz uvedl, že kvůli smlouvě hrozí státu povinnost uhradit odškodné v řádu desítek milionů korun.

Lázeňské domy v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Františkových Lázních a Luhačovicích měly prý být pronajaté do roku 2028. Kontroloři prý zjistili, že Fidler pochybil.

Související