V Táborské ulici v Říčanech u Prahy stojí nenápadná jednopatrová vila, která propojuje až neobvykle mnoho velkých českých kriminálních kauz najednou.

Trvalé bydliště si tady nahlásil mladík, kterého tam nelze dohledat. Vlastní přitom zadluženou firmu z kauzy podezřelých stamilionových půjček padlého Metropolitního spořitelního družstva (MSD) a jeho jméno figurovalo i ve firmě, kterou policie obvinila v korupční kauze Rath.

Další stopa pro číslo popisné 1148: sídlí zde stavební firma CGM Czech, kterou v minulosti pod názvem Stavby vlastnil Filip Bušina, poradce a investiční náměstek středočeského exhejtmana Davida Ratha. Bušina je dnes obžalován ze stamilionových daňových podvodů, Rath z korupce.

Firma Stavby alias CGM Czech je dlouhodobě velmi úspěšná při získávání veřejných zakázek a o některé z nich se zajímá policie. Třeba o tu z roku 2008 na opravu hráze orlické přehrady, kde mají detektivové podezření, že se na jejím ovlivnění podílel i Roman Janoušek.

A do třetice: dům vlastní přes prostředníka společnost podnikatele Pavla Kopačky, který v minulosti vlastnil firmu Crowsnest, již policie podezírá z podílu na machinacích v zakázce na SMS jízdenky pražského dopravního podniku.

Shrnuto: až příliš mnoho podezření na jeden dům. Podle obchodního rejstříku si zde nechalo zapsat své sídlo dalších deset firem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.