Miroslava Němcová, Martin Kuba či Tomáš Chalupa už neodmyslitelně patří k ODS. Je však nanejvýš pravděpodobné, že po víkendovém kongresu jejich hvězda téměř zhasne.

Úřadující předseda Kuba ani místopředseda Chalupa nekandidují na žádnou vedoucí funkci. Němcová sice oznámila, že se chce stát předsedkyní, ale nemá ani jednu nominaci z regionálních sdružení.

Podívejte se, jak si před kongresem stojí 10 tváří ODS:

ŽENA VE STÍNU: Miroslava Němcová

Její kariéra ve straně se vždy odehrávala ve stínu silnějších hráčů. Němcová se ujala ODS spolu s Martinem Kubou po pádu Nečasovy vlády, na volebních plakátech ji strana prezentovala jako budoucí premiérku.

Po prohraných volbách ale zájem strany o její vedení vyšuměl. Němcová v prosinci s kandidaturou na předsedkyni váhala, nechtěla se postavit Fialovi. Dokonce sám Fiala řekl, že by to pro ODS nebylo dobré řešení. Nakonec si to ale rozmyslela a kandiduje. Nemá však podporu žádného regionálního sdružení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.