Syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší po patnácti letech opouští pozici ředitele Prvního reálného gymnázia v Praze (PORG). Důvodem jsou spory s hlavním mecenášem školy a předsedou její správní rady Martinem Romanem.

Zprávu přinesl server Týden.cz. Na stránkách školy se objevil i dopis, ve kterém se Klaus loučí s rodiči i žáky. Na svoji funkci rezignoval s okamžitou platností.

Rozdílné postoje ředitele školy a bývalého šéfa ČEZ Martina Romana řešila podle informací deníku i správní rada PORG na čtvrtečním zasedání. Spory mezi oběma muži trvaly delší dobu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.