Letošní žebříčky Hospodářských novin a IHNED.cz ukázaly, že nejžádanějším studijním oborem je psychologie. Žádná ze sedmi fakult vyučujících tento prestižní obor nebere víc než 20 procent uchazečů.

Nejpřísnějším sítem musí projít zájemci o studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, která akceptuje 6,86 procent přihlášených. Zvláště obtížné je i přijímací řízení na katedrách psychologie filozofických fakult Univerzity Karlovy v Praze a Masarykovy univerzity v Brně. Tady berou jen něco přes osm procent uchazečů. Mnozí zájemci se proto na tyto školy hlásí i dva či tři roky po sobě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.