Kristýna Kučerová boří představu medika zavaleného šest let v knihách. Studentka čtvrtého ročníku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v rozhovoru pro IHNED.cz potvrzuje, že vedle školy lze zvládat i další aktivity. 

Rozhovory se studenty jsou součástí tématu magazínu Hospodářských novin o vysokých školách. Kromě subjektivního pohledu studentů na některé obory, přinesou HN ve čtvrtek i žebříčky českých univerzit.

Neplníte představu o typickém studentovi medicíny, který leží v knížkách a spolužáky potkává jen na přednáškách a na zkouškách. Jakým aktivitám se na vysoké škole věnujete?

Působím jako Lokální projektový koordinátor v organizaci IFMSA CZ – mezinárodní organizaci, která sdružuje studenty medicíny z více než 100 států světa. Koordinuji projekty jako Nemocnice pro medvídky (studenti medicíny chodí do mateřských škol, kde pomocí plyšových hraček ukazují dětem práci lékaře, aby se jej v budoucnu nebály), pomáhala jsem s organizací Světového dne diabetu a teď připravuji Světový den zdraví.

Edituji a píši články na výukovém portále WikiSkripta.eu a jsem koordinátorkou projektu Studentský tutor, který se v rámci naší fakulty stará o nové studenty v prvních ročnících.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.