Kandidát na ministra financí tvrdí, že se na ministerstvu nenechá obklopit lidmi z ČSSD. Sociální demokraté přitom chtějí, aby jedním z nejbližších Babišových spolupracovníků byl Jiří Peřina, který za éry Davida Ratha zodpovídal za krajské peníze – včetně těch, které podle policie skončily v uplacených zakázkách.

A Bohuslav Sobotka podle Babiše přišel s celým seznamem dalších jmen.

Babiš prý už jedná s lidmi, které mu koaliční partneři jako možné spolupracovníky nabídli. V České televizi potvrdil, že mu Bohuslav Sobotka navrhl i Peřinu, který na Středočeském kraji odpovídal za peníze za éry Davida Ratha, nešlo prý ale o post náměstka.

Sám Peřina pro Hospodářské noviny v pondělí potvrdil, že o působení na ministerstvu se se Sobotkou bavil. "Nepadl žádný závazný příslib, ale pochopil jsem, že pan Sobotka při jednáních zmiňuje moje jméno," řekl Peřina.

Babiš prohlásil, že z principu nechce žádného náměstka z ČSSD a tým si vybere sám, stejně jako ostatní ministři z ANO.

"Máme nabídky, ale k žádné dohodě zatím nedošlo. Nechali jsme volnost našim ministrům. Některá jména jsou akceptovatelná, ale některá ne. Nechceme politické nominandy, ale odborníky. Nepotřebujeme dělat politické výměny a zvyklosti," dodal Babiš v ČT s tím, že na takové vytváření de facto trafik nepřistoupí.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.