V sobotu večer bude znám nový šéf Strany zelených. Tím je od roku 2009 Ondřej Liška. Nyní ho vyzve na souboj vysokoškolský pedagog, bývalý místopředseda strany a současný šéf pražské organizace Petr Štěpánek.

"Liška pořád čeká na nějaký zázrak, že si lidi přečtou lajky na Facebooku, a proto nás budou volit. On chce tu stranu vést a řídit, já ji chci budovat zdola," říká Petr Štěpánek v rozhovoru pro IHNED.cz.

Co všechno Strana zelených pod vedením Ondřeje Lišky podle vás nezvládla?

Tou první věcí jsou výsledky voleb v roce 2010 a 2013. Ať je to 2,5 nebo 3,1 procenta, obojí je propadák. Na rozdíl od lidovců jsme nedokázali reagovat na nové podmínky.

Druhou věcí je, že máme polovinu zastupitelů než v době, kdy jsem končil jako místopředseda strany (2007 - pozn. red.). Máme jich kolem dvou set. Navíc odešla řada významných lidí - bývalý vicepremiér Bursík, bývalá náměstkyně na životním prostředí Tylová, exprimátor Liberce a člověk s aktivistickými kořeny Korytář, autor referenda v Plzni proti obchodnímu centru Marek... Za Lišky odcházejí lidé z aktivistického podhoubí, takže něco je špatně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.