V případu Andreje Babiše se objevily další důkazy, které ho mají usvědčit, že si nelichotivou nálepku agenta StB opravdu zaslouží. Ve čtvrtek před bratislavským soudem přitom dva svědci, které nechal Babiš povolat, novopečeného českého ministra financí hájili.

A soud si pak kvůli novým výpovědím a důkazům odložil vynesení rozsudku, líčení bude pokračovat až v polovině dubna.

Slovenský Ústav paměti národa, proti kterému je namířena Babišova žaloba, předložil bratislavskému soudu další dva svazky, v nichž je zmiňován agent Bureš, což mělo být Babišovo krycí jméno.

Z dosavadních informací tak vyplývá, že agent Bureš vystupuje už nejméně v pěti archivních svazcích.

Líčení, ve kterém se Babiš domáhá verdiktu, že je coby agent komunistické tajné policie veden neoprávněně, ale ve čtvrtek pokračovalo hlavně výslechem svědků. Svědků, které si vyžádal Babiš.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.