Jiří Pospíšil po 16 letech opouští ODS, jen dva týdny po tom, co na sjezdu neobhájil post místopředsedy strany. „Napětí mezi mnou a jistou částí ódéesky je věc dlouhodobá – od mého působení na ministerstvu. Doufal jsem, že se to změní, ale bohužel,“ říká Pospíšil.

Kdy jste se definitivně rozhodl, že končíte?

Minulý týden jsem byl doma s chřipkou a měl jsem čas v klidu přemýšlet. Analyzoval jsem svoje roky v ODS a trvám na tom, že ty důvody jsou dlouhodobé. Není v tom samotný výsledek volebního kongresu, kde mě nezvolili místopředsedou. Je za tím oboustranná ztráta důvěry u nemalé části členů ODS. Ve středu jsem hodinu seděl s naším panem předsedou Fialou, vysvětlil jsem mu důvody a on je respektuje. Dohodli jsme se taky, že je nebudu zbytečně rozpitvávat. Ale můžu říct, že pokud mě v ODS v poslední době kritizovali, tak to byly důvody, se kterými se prostě nemůžu smířit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.