Podobně jako začala vláda Jiřího Rusnoka, začíná i ta Sobotkova. Jen co se noví ministři ujali úřadů, začali s velkými personálními změnami. Svá místa musela opustit nejen značná část náměstků, ale výměna se plánuje na dalších postech i ve vedení řady státních firem.

Například na ministerstvu dopravy nebo životního prostředí už skončili všichni původní náměstci, Věra Jourová si na ministerstvu pro místní rozvoj ponechala jediného původního náměstka ze čtyř.

S velkými změnami začal i šéf financí Andrej Babiš. Kromě obsazení náměstků oznámil i výměnu šéfa Finančního analytického útvaru. Milana Cícera má nahradit Libor Kazda, který se účastnil i vyšetřování několika známých případů hospodářské trestné činnosti. Podle Babiše Cícer sám požádal o odchod z rodinných důvodů, na ministerstvu financí zůstane na jiné pozici.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.