Nejsledovanější televizní skupinou byla v lednu Nova. Na všechny její kanály se dívalo dohromady téměř 32 procent diváků. Česká televize zaujala necelých 30 procent lidí, stanice Prima 21 procent a Barrandov 4,6 procenta.

V porovnání s celkovými výsledky za rok 2013 si Nova a Barrandov polepšily, naopak ČT a Prima ztratily.

Leden byl přitom testem nových formátů a premiérových sérií, se kterými začaly televize oslovovat diváky po Novém roce. Ačkoliv v předchozích letech patřil leden hlavně reprízám, protože se neprodává tolik reklamy, letos televize zahájily sezonu s novými pořady dřív.

Zdroj dat: ATO-Mediaresearch

Nova sice nenasadila žádný úplně nový formát, ale vyplatilo se jí zařazení premiérových dílů osvědčených seriálů. Ordinaci v růžové zahradě 2 sledují v úterý a ve čtvrtek bezmála dva miliony lidí. Další lékařský seriál, Doktory z Počátků, si v neděli zapíná průměrně 1,6 milionu lidí.

Televize vysílá také premiérové díly společenského magazínu Prásk!, které sleduje více než milion diváků. V čase svého vysílání poráží konkurenční stanice.

Pondělní a středeční večery Nova zaplnila reprízami Kriminálky Anděl. Ty mají větší úspěch ve středu, kdy se na ně dívá 1,1 milionu lidí. V pondělí čelí těžké konkurenci v podobě seriálu ČT Případy 1. oddělení. Kriminálku Anděl tak sleduje jen 700 tisíc diváků.

Nejvíce novinek v lednu nasadila Česká televize. V pondělí od 20 hodin vysílá Případy 1. oddělení, které nemají konkurenci. V průměru je nyní sleduje kolem 1,5 milionu diváků.

Následující seriál Čtvrtá hvězda si zapíná 850 tisíc lidí.

Páteční 20. hodinu vyhradila ČT premiérové První republice, která je podobně jako Případy 1. oddělení v čase svého vysílání nejsledovanější s 1,5 milionu diváků.

Poslední večerní novinkou ČT 1 je nedělní cyklus povídek Škoda lásky, jehož sledovanost postupně klesla na jeden milion.

Na úterní a čtvrteční 20. hodinu nasadila televize reprízy seriálu Vyprávěj. Ty se vysílají proti Ordinaci, dívá se na ně 700 tisíc lidí.

Na Primě se daří Cestám domů

Zimní novinkou Primy je publicistický pořad Očima Josefa Klímy. Televize zatím odvysílala dva díly. První vidělo 653 tisíc lidí, druhý 580 tisíc. Podobná čísla měl loni i pořad Na vlastní oči, který Klíma spolu s Jankem Kroupou připravoval pro Novu. Ta ale pořad nakonec zrušila.

Pořad nicméně patří na Primě k těm sledovanějším a vedení je s jeho výsledky spokojené.

Prima v lednu nasadila i řadu formátů, které se jí osvědčily už v minulosti. Pokračování seriálu Cesty domů sleduje 850 tisíc diváků.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.