Po Novém roce přistála bývalému šéfovi plzeňské expozitury protikorupční policie Liboru Kazdovi na stole výzva z týmu nového ministra financí Andreje Babiše.

Babišovi lidé Kazdu lanařili, aby vedl Finanční analytický útvar ministerstva financí - jeden z nejmocnějších úřadů, jehož finanční detektivové bojují proti daňovým únikům a praní špinavých peněz a mohou nahlížet do všech účtů v zemi.

Kazda neváhal dlouho. Minulý čtvrtek dal výpověď v nové práci, kde byl po odchodu od policie sotva dva měsíce, a od února je zaměstnancem ministerstva financí.

Teď ještě jako řadový referent a od příštího týdne už jako ředitel. Ve funkci nahradí Milana Cícera, který do čela na FAÚ přišel v roce 2009. „Byla to nabídka, která se neodmítá,“ říká Libor Kazda v rozhovoru pro IHNED.cz.

Kdo vás s tou zajímavou nabídkou oslovil?

K tomu bych se v tuto chvíli nechtěl vyjadřovat.

Byl to přímo Andrej Babiš?

Omlouvám se, ale nebudu to komentovat.

Nebo Jiří Veselý, bývalý vysoce postavený policista a nyní bezpečnostní expert Babišova holdingu Agrofert?

Myslím si, že to skutečně není důležité.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.