Celkový účet za Soči park 2014 na Letné v Praze se má pohybovat kolem osmdesáti milionů korun. Část tradičních sponzorů českého olympionismu jako třeba RWE nebo Agrofert se ale ke sportovnímu areálu, jehož součástí jsou lyžařské dráhy, bruslařské hřiště i zmenšenina skokanského můstku, postavila chladně.

A konkrétní zdroje neuvádí ani Český olympijský výbor (ČOV), jehož příjmy z více než poloviny hradí stát. "Většinu rozpočtu pokrýváme ze soukromých zdrojů – buď v rámci dlouhodobého marketingového programu ČOV, nebo při aktivacích přímo v olympijském parku," uvedla Zuzana Kalátová z tiskového odboru výboru. Co přesně míní "aktivacemi", však neupřesnila.

Napevno počítá Český olympijský výbor s 25 miliony korun od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Důvod dotace? Olympijskými radovánkami na Letné má vyvrcholit projekt Česko sportuje, jenž má k pohybu přimět hlavně děti a mladé lidi.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.