Studenti strojírenství by chtěli po absolvování vysoké školy pracovat ve firmě Škoda Auto. Absolventi přírodovědných oborů by rádi zamířili do Zentivy, právníci do společnosti Allen & Overy a vystudovaní ekonomové a IT odborníci by se nejraději usadili v Google.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Universum mezi více než deseti tisíci studenty na 60 českých univerzitách a vysokých školách. Ti odpovídali na otázku, do jaké práce by chtěli nastoupit jako absolventi.

Vznikly tak žebříčky nejžádanějších zaměstnavatelů v Česku. Mezi tři úplně nejoblíbenější patří Google, ČEZ a Škoda. "Právě tyto tři firmy zastupují perspektivní obory a jsou jejich lídry," říká ředitel personální společnosti Hill International David Petrů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.