"Možná jste právě dostavěli dům a řešíte, co se zahradou. S tím nám dnes pomůže paní Dana Makrlíková," přivítal v neděli 2. února moderátor Filip Čapka diváky pořadu ČT Polopatě.

Následně začala Dana Makrlíková-Eklová, která podniká jako zahradní architektka a zároveň je místopředsedkyní Rady ČT, vyprávět o plánování zahrady. Jméno její firmy se ale v pořadu neobjevilo.

Že bývalá moderátorka Makrlíková vystupuje v pořadu televize, kterou ze své funkce členky Rady ČT kontroluje, ovšem tvůrci pořadu zamlčeli. Uvedli jen, že je zahradní architektka.

A to je podle předsedy Rady ČT Milana Uhdeho chyba. "Rozhodně by to tam mělo být uvedeno. Je to přiznání k tomu, že by to někdo mohl považovat za konflikt zájmů," řekl Uhde serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.