Z evropských fondů Česká republika čerpala v minulém roce nejhůře ze všech zemí Evropské unie. Nedočerpala okolo 10 miliard korun. Nedokázala využít hlavně peněz vymezených pro výzkum a inovace, kde se nepovedlo vyčerpat až sedm a půl miliardy.
Na brífinku po jednání vlády o tom informovala ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO). "Česká republika je na tom úplně nejhůře ze všech evropských zemí. Za loňský rok jsme měli bilanci deset miliard korun nedočerpaných z evropských fondů. V rámci celé EU je to 16 miliard, takže my tvoříme větší část této ztráty, a to je skutečně velmi neradostné zjištění," uvedla Jourová.
Vláda chce mít do konce února krizový plán. Podle něj by mělo ministerstvo každý měsíc informovat o stavu čerpání evropských peněz veřejnost.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...