Bývalý premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek okomentoval v rozhovoru pro Hospodářské noviny mimo jiné aktuální dění ve straně, jejímž je stále členem. Partaj, která si do svého čela v polovině ledna zvolila profesora politologie Petra Fialu, má podle Topolánka šanci na přežití. Bude prý ale záležet na tom, jak se vypořádá se svými regionálními vládci.

Jaký vidíte osud ODS pod vedením Petra Fialy?

Byl jsem přesvědčený, že ta strana je nezachranitelná. Po nástupu Fialy jsem ve svých soudech opatrnější. Líbí se mi. Přeji mu úspěch. Pokud to nebude churchillovsky „cesta od neúspěchu k neúspěchu bez ztráty entuziazmu“. Nemá kolem sebe ale lidi, kteří by odvedli nutnou černou práci uvnitř strany, lidi, kteří by říkali ty ostré věty směrem k veřejnosti. Když ale Fiala tu stranu přežene přes komunální a senátní volby se snesitelnou prohrou, tak může do tří až čtyř let odpracovat tolik, že ji voliči opět vezmou. Ale pořád tomu dávám spíš menší šanci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.