V činžáku na adrese Truhlářská 11 prožila Vlasta Novotná téměř půl století. Pamatuje si, jak třípatrový dům za normalizace téměř padl za oběť výstavbě pražského metra. Ale také na to, jak majitelé domu nastěhovali do sousedního bytu skupinku squaterů nebo s příchodem zimy odpojili přívod plynu.

„Pokud by někdo chtěl sepsat příručku, jak vypudit nájemníky, nenašel by lepší inspiraci,“ vypráví osmašedesátiletá důchodkyně.

Její anabáze je nyní u konce. Jí a posledním dvěma rodinám, které zde dosud zůstávaly, přišlo nařízení od stavebních inspektorů, aby se vystěhovaly. Dům z 19. století je prý v havarijním stavu a musí projít rekonstrukcí.

„Bylo otázkou času, kdy k tomu dojde. Majitelé cíleně nechávali dům chátrat, aby nás odtud dostali a mohli ho developersky využít,“ dodává Novotná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.