Nový ministr obrany Martin Stropnický má za sebou první zásadní rozhodnutí: na poslední chvíli zarazil prodej lukrativní budovy bývalých kasáren v pražském Karlíně.

Za téměř 600 milionů korun je měla získat firma Griva Art, která patří Ivaně Tykačové – manželce stíhaného miliardáře Pavla Tykače.

Podle informací serveru IHNED.cz mu mohly vadit okolnosti soutěže – o pětipodlažní budovu se ucházely jen tři firmy, které údajně navzájem koordinovaly své nabídky. Stropnický tyto důvody potvrdil na improvizované tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně v průběhu odpoledne.

"Potvrdilo se skutečně to, že je tam majetkové propojení, takže jaká je to potom soutěž. Potvrdilo se i to, že struktura vlastnická je poměrně nepřehledná," upřesnil ministr. Tykačová ale sdělila, že společnost Griva Art není s firmou Castullus majetkově, ani jakkoli jinak propojena.

Za "zvláštní" označil ministr fakt, že u více než půlmiliardové částky byl rozptyl nejvyšší a nejnižší nabídky tří firem jen osm milionů korun. Dodal, že chce vyhlásit nový tendr. Personální důsledky pro zodpovědné úředníky ministerstva zatím vyvodit nechce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.