Kancelář Poslanecké sněmovny odmítá poskytnout údaje, které by měly být veřejně dostupné. Nechce sdělit, kolik vyplatila bývalým poslancům na odchodném.

A to ani v případě, že server IHNED.cz požádal o tato data zákonem 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Odchodné se rozesílá exposlancům tři měsíce po rozpuštění sněmovny. Server IHNED.cz proto v polovině listopadu požádal ředitele tiskového odboru Romana Žambocha o zaslání celkové částky, kterou sněmovna na odstupném vyplatí, i seznamu s výší odchodného pro každého exposlance.

Žamboch nejprve tvrdil, že data dodá v prosinci. "Podle informací, které jsem dostal na základě Vašeho dotazu od finančního oddělení Kanceláře Poslanecké sněmovny, bude odchodné vypláceno 7. prosince. V těchto dnech účtárna propočítává konkrétní částky. Připomeňte se prosím tedy se svým dotazem až po tomto datu," napsal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.