"Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domě národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla," prohlašoval v roce 2010 v předvolební kampani do komunálních voleb sociální demokrat Karel Novotný.

Tehdejší kandidát na primátora Mostu a jeho dosavadní náměstek se nyní stal také náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Na ministerstvo nastoupil tento týden.

Jeho někdejší protiromská politika, kterou kritizoval i šéf ČSSD a nový český premiér Bohuslav Sobotka, přitom zřejmě nebyla žádnou překážkou.

"Neřešilo se to, není to aktuální. Je to podle mě zapomenutá věc, která souvisela s komunální tematikou a netýká se mé současné práce," řekl Novotný serveru IHNED.cz.

"Každý člověk se v životě potkává s různými tématy a vyjadřuje se k nim. Je to čtyři roky zpátky a nesouvisí to s tím, co mám nyní v gesci coby náměstek ministra průmyslu a obchodu," dodal s tím, že v podobně zaměřené politice nechce z pozice své nové funkce pokračovat, ani se k ní dál vyjadřovat.

"Pan náměstek se na ministerstvu nebude touto problematikou ani vzdáleně zabývat. Na tom jsme se dohodli," potvrdil také ministr Mládek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.