Soud zakázal Ivo Rittigovi a dalším čtyřem obviněným z praní špinavých peněz v kauze lístků pro pražský dopravní podnik vycestovat. Vazbu pro ně státní zástupce nepožadoval, policie tedy Rittiga i ostatní propustila v pátek odpoledne na svobodu.

V sobotu dopoledne byl jako poslední z obviněných propuštěn také právník z kanceláře MSB Legal Mark Stubley. Stejně jako ostatní obvinění musel odevzdat pas a nesmí vyjet z Česka. Stubley byl ještě v pátek dopoledne ve Švýcarsku. 

Rittig opustil budovu Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy jako poslední ze čtveřice obviněných. Zadržení komentovat nechtěl, jeho advokátka Karolína Babáková uvedla jen to, že se budou vyjadřovat později. 

"Zoufalí lidé dělají zoufalé činy," řekl pouze podnikatel a odjel v doprovodu bodyguardů. 

O moc sdílnější nebyli ostatní zadržení. "Bez vyjádření. Postup policie byl korektní," uvedl Janků. Kmeť novinářům řekl pouze to, že ho kauza překvapila. Obvinění současně museli odevzdat své cestovní doklady.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.