Nový rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima v pondělí představil své plány na rozvoj univerzity v příštích čtyřech letech. Důraz chce dávat především na rozvoj vzdělávacích programů nebo výstavbu vědeckých center. Proměnou projdou i studentské koleje.

Do dvou let chce Zima dokončit několik velkých investičních akcí. Kromě toho chce více spolupracovat s pražskými vysokými školami a Akademií věd ČR. 

Část kolejí Univerzity Karlovy projde rekonstrukcí a část se prodá. Nový rektor do nich chce nalákat více zájemců o bydlení. V současné době je jejich obsazenost přibližně 77 procent, část prostor by se tak mohla přeměnit na studentské kluby nebo byty pro akademické pracovníky.

Zlepšit se má také stravování v menzách, kde by se měla rozšířit například nabídka vegetariánských jídel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.