Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) nastoupil do funkce s podobným plánem jako řada jeho předchůdců: slibuje zavést férové vojenské nákupy či prodeje. „Dal jsem již úkoly inspekci, aby některé chystané zakázky prověřila,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz.

O podrobnostech ale mluvit nechce. A raději zdůrazní, že se rozhodl šetřit na odebírání novin nebo létání na služební cesty.

Když nastupoval Alexandr Vondra, sliboval zprůhlednit armádní nákupy. Máte vy nějaké velké téma, se kterým jste přišel na ministerstvo?

Velké téma myslím mám: aby se tady nekradlo. Možná to zní příliš triviálně, ale rád bych, aby se naše peníze proinvestovaly – abych neřekl utratily – způsobem, který je ospravedlnitelný.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.