Advokáti David Michal a Marek Stubley se podle policie podíleli na vyvedení 40 milionů z pražského dopravního podniku. Advokátka Bronislava Orbesová zase pomáhala kolegovi, který okradl klienty o stamiliony.

Dvě různé trestní kauzy advokátů mají jedno společné: ačkoli je detektivové viní ze závažných trestných činů, mohou tihle právníci dál pracovat jako advokáti. Advokátní komora, jíž musí být každý advokát povinně členem, totiž v takových případech čeká, jak vyšetřování dopadne. Bez ohledu na to, o jak závažné podezření ze zločinu se jedná.

"Tak se vždy standardně postupuje ve všech případech advokátů, proti kterým je vedeno trestní řízení," řekla mluvčí komory Iva Chaloupková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.