V těchto týdnech se ve Washingtonu měla začít stavět nová česká ambasáda. Na projektu za stovky milionů, který přechodná vláda poslala k ledu, se ale stále nepracuje. A podobných klíčových projektů, v nichž jde o stamilionové částky, je před novým ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem víc. Čeká se na to, zda český stát prodá Německu Lobkovický palác - sídlo jeho ambasády, nebo zda se bude hledat kupec pro zámek Štiřín.

Zaorálek přitom coby opoziční politik tyto plány vždy důrazně kritizoval. Rázné ne ale nyní z Černínského paláce nezaznělo.

"Takováto rozhodnutí musí být učiněna až po zralé úvaze," komentovala dotazy Hospodářských novin ohledně zmíněných plánů mluvčí ministerstva Johana Grohová. "Ministr Zaorálek plánuje věnovat se této oblasti, jakmile mu to vývoj situace na zahraničněpolitické scéně, a tudíž i jeho program, umožní," dodala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.