Od konce října bojovala proti současnému vedení ČT. Stála v čele podnětu 24 zaměstnanců, kteří si stěžovali na zásahy do zpravodajství. S protestem ale neuspěla. Nyní moderátorka Daniela Drtinová podala výpověď. Po 21 letech.

Oficiálním důvodem vašeho odchodu, který prezentuje Česká televize, je, že jste nechtěla pracovat pět dní v týdnu místo čtyř. Dá se tomu poté, co jste několik měsíců bojovala proti vedení, věřit?

Jediný důvod to samozřejmě není. Když se ve vás rýsuje rozhodnutí po 21 letech práce v jedné instituci, tak těch důvodů se skládá víc. Tohle byla spíš poslední kapka. Moje dohoda s vedením z léta byla, že budu moderovat od pondělí do čtvrtka.

Více dní se vám nechtělo?

Není to tak, že bych nechtěla pracovat, ale u nás to skutečně nefunguje jako na Západě. Tam když moderátor na mé pozici pracuje po večerech, tak si jednak může dovolit obstarat s pomocí chův a pomocníků domácnost a zároveň si pak může na tři měsíce odjet třeba do Mexika. U nás to tak nefunguje, nejen kvůli financím… Ono to samozřejmě vypadá jako brnkačka, pětkrát týdně odmoderovat 25minutový pořad. Ale jsou za tím hodiny příprav přes den i v noci a zároveň se míjíte s dětmi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.