Celé hlavní město i část středních Čech se ve středu ponoří do tmy, nebude fungovat téměř nic a bude pouze na záchranných složkách, aby zajistily alespoň základní provoz. Ale jen v počítačích na pražském magistrátu.

Vedení města Prahy bude od osmi ráno do přibližně osmi večer cvičit, jak se připravit na tzv. blackout. Simulovat se bude masivní výpadek v 11 hodin v noci za špatných povětrnostních podmínek.

Hned ráno zasedne krizový štáb v čele s primátorem Tomášem Hudečkem a vyhlásí stav nouze, do akce se pak zapojí i všechny složky Integrovaného záchranného systému, tedy hasiči, policie, záchranáři, armáda, ale také společnosti dodávající elektřinu, pražský dopravní podnik nebo nemocnice.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.