Náměstí středočeské Dobrovíze tvoří soubor barokních a empírových vesnických domů. Památková zóna lidové architektury je opravená, stavení mají novou žlutou či nahnědlou omítku, a hyzdí ji pouze zabahněné prostranství u jedné ze stodol.

"Teď to je ještě ošklivé, ale brzy to upravíme, dáme sem dlažbu, měly by tu probíhat třeba farmářské trhy," rozhazuje rukama Martin Šafr, starosta obce na dohled ruzyňskému letišti.

Je patrné, že na zvelebování náměstí se těší, právě kvůli novým chodníkům či obecní škole se dal na politiku. V posledním půlroce mu ale většinu času zabírala jiná práce - byl jednou z klíčových postav jednání o tom, zda v místní komerční zóně vyroste hala největšího světového on-line obchodu Amazon.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.