Ve středu po půl osmé ráno na několik sekund nečekaně zhasl celý pražský magistrát. Začalo tím hromadné cvičení simulující výpadek elektrického proudu, neboli blackout, které bylo naplánované na středu. O odpojení budovy od sítě, které nařídil primátor Tomáš Hudeček, přitom téměř nikdo nevěděl.

"Bylo to překvapení i pro nás," uvedla Petra Janatová, referentka krizové komunikace. Budova ale téměř okamžitě přešla na dva náhradní dieslové agregáty. V případě blackoutu by byl tedy provoz úřadu i krizového štábu zajištěn. 

A jak to vypadá, když Praha a část středních Čech zhasne? 

Příčina výpadku tak, jak ji simuloval pražský magistrát, zněla: Část západní a celou střední Evropu už týden trápí silné bouřky a prudké elektrické výboje poškozují transformační stanice a vedení společnosti ČEPS na území Středočeského kraje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.