Šéf ČT Petr Dvořák si uvolnil ruce, aby mohl v budoucnu jednodušeji prodávat nemovitý majetek České televize.

Vydal totiž Pravidla pro úplatný převod nemovitostí z majetku ČT. Ta platí od 3. března a nahrazují tak pokyny, které sepsal v roce 2010 tehdejší ředitel Jiří Janeček.

Ačkoliv jsou si oba dokumenty podobné, v zásadním bodě se liší.

V původních Janečkových pravidlech se píše, že ČT smí nemovitost prodat jen tehdy, je-li nepotřebná, nebo pokud se díky prodeji získají peníze na koupi vhodnějšího majetku.

Současný ředitel ČT Dvořák ale v nových pokynech stanovil, že může nemovitost nabízet k prodeji nejen v případě, že je nepotřebná, ale také tehdy, když je její provoz výrazně nerentabilní, nebo "v souvislosti s restrukturalizací fondu nemovitých věcí v návaznosti na zefektivnění nebo zkvalitnění provozu veřejné služby a správy majetku ČT".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.