Už tři roky se stát snaží zbavit opuštěného hotelu na exkluzivní adrese v Jevanech u Prahy. Bez úspěchu - jen od roku 2005 tak musí každý rok za údržbu a ostrahu chátrajícího areálu, který nikdo nechce, platit 1,5 milionu korun.

Příběh někdejšího hotelu Interpatria, který je dodnes k nalezení v nabídkách zahraničních turistických serverů, může posloužit jako příklad toho, jak si stát celá léta zbytečně drží majetek, který nepotřebuje. "Straší nám to tady a doufáme, že to někdo už konečně koupí. Mluvilo se třeba o nějakém privátním domovu pro seniory. Ale nevím, nevím…" pochybuje Jaroslav Švejda, starosta Jevan, vesnice spojované s úspěšnými, slavnými a bohatými lidmi, kteří si tady stavěli vily už od první republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.