Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, jeho první náměstek Ladislav Minčič nebo šéf celníků Pavel Novotný dostali před Vánoci 2011 od Státní tiskárny cenin pěkný dárek: desetigramový zlatý slitek, jehož tržní hodnota se pohybuje mezi devíti a 10 tisíci korun.

Až dosud se přitom veřejně nevědělo, že státní podnik rozdává tak cenné dárky, navíc vysoce postaveným úředníkům. Sami manažeři ceninové tiskárny se nadto snaží utajit, komu konkrétně prezenty předávají a kolik je to celkem stojí.

Obchodní ředitel Tomáš Vydra pouze potvrdil, že tiskárna vyrábějící bankovky, kolky a doklady skutečně daruje mimo jiné také drahý kov. “V rámci marketingové strategie některé dárkové předměty tvoří i zlato v dárkovém provedení s logem STC,” řekl Vydra.

Seznam obdarovaných za posledních pět let pak nevydal se zdůvodněním, že státní tiskárna prý není povinna databázi příjemců vůbec pořizovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.