Ve čtvrtek se kvůli situaci na Krymu sejde i mimořádný summit Evropské unie v Bruselu. Premiéři zde budou jednat například o uvalení sankcí vůči Rusku. Bohuslav Sobotka už prohlásil, že je proti ekonomickým zásahům. 

Podle Sobotky nebude Česká republika přijímat žádné vlastní sankce proti Rusku a ani se zemí nezastaví obchody. 

"Nevšiml jsem si, že by Německo vypovídalo smlouvu na dodávky ruského plynu, ani že by například Maďarsko vypovědělo smlouvu, kterou nedávno uzavřelo s ruským Rosatomem na dostavbu maďarské jaderné elektrárny," vysvětlil premiér. 

Reagoval tak na vyjádření ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), podle kterých je nepředstavitelné, že by jadernou elektrárnu Temelín měla dostavět firma s ruskou účastí. "Předpokládám, že ani toto nebyl vážně míněný návrh," komentoval to. 

Mluvil jste o včerejších vystoupeních už s ministry Stropnickým a Dienstbierem? Neměla by v tom být Česká republika jednotná?

Nepochybně Česká republika vystupuje jednotně a pokud šlo o vystupování ministra Zaorálka na schůzce ministrů zahraničí Evropské unie, která se odehrála včera, tak mandát byl dohodnut na jednání předsednictva bezpečnostní rady státu. Mohu vás ujistit, že nikdo z účastníků této schůzky nenavrhoval, aby Česká republika přijímala jednostranné sankce vůči Rusku, a pokud vím, tak na jednání byl i pan Stropnický a také nic takového nenavrhoval.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.