Ředitele Státní tiskárny cenin Richarda Bulíčka čekají perné chvilky. Bude muset vysvětlit ministru financí Andreji Babišovi, proč státní podnik dával k Vánocům některým vysokým státním úředníkům zlato jako dárek. 

Jak v úterý upozornil server IHNED.cz, Bulíček a jeho manažeři darovali v minulých letech desetigramové zlaté slitky s tržní hodnotou mezi devíti a deseti tisíci korunami.

Tiskárna sice přes svého obchodního ředitele Tomáše Vydru potvrdila, že jedním z vánočních dárků je i drahý kov, na druhou stranu ale tají, kdo všechno dárek v minulých letech dostával. A kolik za takové "pozornosti" firma utratila peněz.

„Určitě to není v pořádku. Požádám pana ředitele o vysvětlení,“ uvedl Babiš. Dodal, že ve středu pověřil svého náměstka, aby Bulíčka kontaktoval a získal od něj patřičné informace.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.