Z původních 58 kandidátů do Rady České televize jich zbylo už jen 18. Sněmovní volební výbor zúžil množství jmen na středečním jednání a nyní kandidátku předloží k volbě poslancům, kteří z nich vyberou šest. Dosavadní radní Milan Uhde ani Dana Eklová mezi nimi nejsou. 

Do užšího výběru nepostoupil ani předseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Ratiborský. Uvedl to server Médiář.cz.

V březnu končí mandát pěti radním České televize - předsedovi Milanu Uhdemu, místopředsedkyni Daně Eklové a členům Jiřímu Preislovi, Antonínu Bajajovi a Radku Mezuláníkovi. Z Českého rozhlasu předsedovi Tomáši Ratibořickému a Bohušovi Zoubkovi. Ani jeden z nich místo neobhájí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.